Polecamy

Rekreacja

Kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką
W Polsce działają obecnie tylko trzy kolej gondolowe. Jedna z nich została zbudowana na zboczach Jaworzyny Krynickiej i stanowi ważną atrakcję turystyczną Krynicy i jej okolic. Sześcioosobowe kabiny »»»
Kolej linowa na Górę Parkową
W centrum Krynicy, tuż nad częścią uzdrowiskową wznosi się Góra Parkowa, nazwana tak od Parku Zdrojowego porastającego jej zbocza. Pomimo niezbyt imponującej wysokości – mierzy nieco ponad »»»
Stacja narciarska Jaworzyna Krynicka
O tym, że Jaworzyna Krynicka to świetne miejsce na budowę stacji narciarskiej wiedziano już od dawna. W latach pięćdziesiątych XX wieku powstały pierwsze projekty budowy kolejki krzesełkowej »»»
Park linowy Krynica
U podnóża Jaworzyny Krynickiej, niedaleko dolnej stacji kolei gondolowej znajduje się jedna z najnowszych atrakcji krynickiego kurortu. Jest to Park Linowy, który przez cały rok zaprasza amatorów »»»
Sankostrada
Przy Hali Lodowej, na zboczu góry nazywanej „Iwonka” znajduje się krynicka sankostrada. Jest to działająca cały rok rynna przeznaczona do zjazdów na specjalnych sankach. »»»
Krynica lodowisko
Między Słotwinami a krynickim zdrojem, pod górą Krzyżowa mieści się Hala Lodowa. Obiekt powstał stosunkowo niedawno ale zdążył się już wpisać w mapę atrakcji sportowych Krynicy. »»»
Skutery śnieżna na Górze Parkowej
Krynica to bardzo atrakcyjne miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Główny sezon turystyczny trwa tutaj w zimie kiedy beskidzkie stoki zasypuje śnieg. »»»
Rajskie Ślizgawki
Na Górze Parkowej funkcjonował dawniej tor saneczkowy i bobslejowy. Odbywały się nawet na nim zawody rangi mistrzowskiej. Jednak z czasem obiekt popadał w coraz większą ruinę. »»»
Szlaki turystyczne
Krynica jest jedną z głównych miejscowości Beskidu Sądeckiego, znanym w całej Polsce uzdrowiskiem i centrum turystycznym. Otaczające ją góry są świetnym miejscem »»»
Propozycje pieszych wycieczek
Położona wśród wzgórz Beskidu Sądeckiego Krynica jest świetną bazą wypadową dla krótszych i dłuższych wycieczek górskich. Dzięki dobremu skomunikowaniu całej okolicy »»»
Ścieżki edukacyjne i przyrodnicze
Okolice Krynicy to miejsca bardzo ciekawe pod względem przyrodniczym. Dlatego też wytyczono tu kilka ścieżek edukacyjnych wiodących do miejsc omijanych przez szlaki piesze »»»